• امروز : یکشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 3 March - 2024
امروز 0
1

بهترین تبلت های E Ink برای سال ۲۰۲۳

  • کد خبر : 8858
  • ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۸
بهترین تبلت های E Ink برای سال 2023
بهترین تبلت ها برای خواندن و نوشتن تا دلتان بخواهد.

بهترین تبلت های E Ink برای سال ۲۰۲۳

به گزارش اپست به نقل از انجگت،من بیشتر عمرم یک دفترچه یادداشت بودم. من در طول سال‌ها ده‌ها دفترچه داشته‌ام که به‌عنوان مخزن فهرست‌های کارها، ایده‌های داستان، خط‌نوشته‌های جلسات و همه چیزهای بین‌المللی عمل می‌کردند. اما در مقطعی از زندگی بزرگسالی‌ام، از نوت‌بوک‌های فیزیکی دور شدم، زیرا ذخیره کردن همه آن چیزها به صورت دیجیتالی در برنامه‌های مختلفی که همیشه در تلفنم در دسترس من بودند، آسان‌تر شد.
من رضایت لمسی را فدای راحتی دیجیتال کردم، و بخش کوچکی از من برای تمام دفترچه های نیمه پری که در بیداری به جا گذاشته ام عزادارم. برای برخی مانند من، قرص E Ink ممکن است راه حلی برای آن تکانه های دوئل باشد. آنها می توانند احساس نوشتن در یک دفترچه معمولی را با بسیاری از راحتی های اسناد دیجیتالی ترکیب کنند.
تبلت‌های جوهر E به شما این امکان را می‌دهند که تمام یادداشت‌ها، doodles و حاشیه‌نویسی‌های شخصی خود را در یک دستگاه با خود ببرید، که در تئوری آن‌ها را برای یادداشت‌برداری دانشگاه و سایر کارهای مبتنی بر دانشگاه مفید می‌سازد.
برخلاف سایر تبلت‌های استاندارد که شما را مجبور به پرداخت هزینه اضافی برای آن لوازم جانبی می‌کنند، می‌توانند با یک قلم همراه همراه باشند. اما بر خلاف اسلب‌های معمولی، تبلت‌های E Ink در همه جا وجود ندارند – اما بازیکنان به اندازه‌ای در بازی وجود دارند که تصمیم گیری برای خرید آن‌ها پیچیده‌تر از آنچه فکر می‌کنید، باشد. ما دسته‌ای از محبوب‌ترین مدل‌های موجود را آزمایش کردیم تا ببینیم چقدر خوب کار می‌کنند، واقعاً چقدر راحت هستند و بهترین تبلت‌هایی هستند که از صفحه‌نمایش E Ink موجود امروزی استفاده می‌کنند.

آیا تبلت های E Ink ارزش آن را دارند؟

یک تبلت E Ink برای گروه بسیار منتخبی از مردم یک خرید ارزشمند خواهد بود. اگر ظاهر و حس نمایشگر E Ink را به پنل های LCD موجود در تبلت های سنتی ترجیح می دهید، بسیار منطقی است.
آنها همچنین گزینه های خوبی برای کسانی هستند که می خواهند تجربه نوشتن کاغذی بیشتری داشته باشند (اگرچه می توانید چنین عملکردی را در یک تبلت معمولی با محافظ صفحه نمایش مناسب داشته باشید) یا به طور کلی دستگاهی بدون حواس پرتی.
نکته پایانی در اینجا کلیدی است. اکثر تبلت‌های E Ink با سیستم‌عامل‌های مشابه با تبلت‌های معمولی اجرا نمی‌شوند، بنابراین به‌طور خودکار در کارهایی که می‌توانید انجام دهید محدود خواهید شد. تبلت‌های E Ink حتی با آن‌هایی که به شما امکان دانلود برنامه‌های سنتی مانند کروم، اینستاگرام و فیس‌بوک را می‌دهند، به گونه‌ای طراحی نشده‌اند که بهترین تجربه مرور معمولی را به شما ارائه دهند. این بیشتر به دلیل ماهیت نمایشگرهای E Ink است که تازه‌های قابل‌توجهی، کمبود رنگ و کیفیت پایین‌تری نسبت به پنل‌هایی که حتی در ارزان‌ترین آی‌پد پیدا می‌کنید، دارند.
مسلماً بزرگترین دلیلی که نمی‌خواهید با iPad (همه مدل‌های آن از ورودی قلم، تعداد زیادی از برنامه‌های خواندن و غیره پشتیبانی می‌کنند) استفاده کنید، این است که حواس‌پرت شدن با ایمیل، رسانه‌های اجتماعی و سایر موارد مرتبط با اینترنت بسیار آسان‌تر است. وسوسه ها اگر این مورد برای شما هم صادق است، یک کتابخوان الکترونیکی نیز ارزش بررسی دارد، اما فقط بدانید که اکثر کتابخوان های الکترونیکی استاندارد ورودی قلم را نمی پذیرند. اگر دوست دارید در حاشیه کتاب ها یادداشت برداری کنید، زیر پی دی اف ها و موارد مشابه را خط بکشید و علامت گذاری کنید، یک کتاب خوان الکترونیکی آن را قطع نمی کند.

در تبلت E Ink به دنبال چه چیزی باشید

تاخیر

من چهار چیز اصلی را کشف کردم که واقعاً می تواند تجربه شما را با یک تبلت E Ink در طول آزمایش من ایجاد کند یا خراب کند. اول تجربه نوشتن است. چقدر خوب است بستگی زیادی به نرخ تازه سازی نمایشگر دارد (به اصطلاح بعد از هر بار که قلم را روی کاغذ می گذارید تازه می شود؟) و تأخیر قلم. اکثر آنها تأخیر کمی داشتند یا نداشتند، اما برخی از آنها بدتر از بقیه بودند. در نهایت، باید قبل از خرید دوباره بررسی کنید که تبلت E Ink مورد نظر شما دارای قلم است.

فروشگاه زیبایی سبز

خواندن

دومین موردی که باید در نظر گرفت تجربه خواندن است. چقدر در این تبلت کتاب، اسناد و چیزهای دیگر مطالعه خواهید کرد؟ در حالی که می‌توانید تبلت‌های E Ink را در اندازه‌های مختلف بیابید، اما بیشتر آنها بزرگ‌تر از خواننده الکترونیکی استاندارد شما هستند، زیرا نوشتن را بسیار آسان‌تر می‌کند. داشتن یک صفحه نمایش بزرگتر چیز بدی نیست، اما ممکن است نگه داشتن آن برای مدت طولانی کمی ناراحت کننده باشد. (اکثر کتاب‌خوان‌های الکترونیکی تقریباً به اندازه یک کتاب جلد شومیز هستند که حسی شبیه به خواندن آنالوگ به شما می‌دهد).

انواع فایل های پشتیبانی شده نیز تفاوت زیادی ایجاد خواهند کرد. بیان یک بیانیه در اینجا دشوار است زیرا این موضوع در تبلت های E Ink بسیار متفاوت است. TL;DR این است که اگر به سراغ یکی از شرکت‌هایی بروید که قبلاً در فروش کتاب‌های الکترونیکی (مانند آمازون یا کوبو) سابقه داشته است، تجربه خواندن بهتری خواهید داشت.

همه عناوینی که از طریق فروشگاه Kindle یا Kobo خریداری کرده‌اید باید به‌طور خودکار در تبلت Kindle یا Kobo E Ink شما در دسترس باشند. و به طور خاص در مورد عناوین Kindle، از آنجایی که توسط DRM محافظت می شوند، لزوماً بهترین ایده نیست که سعی کنید آن عناوین را به یک دستگاه شخص ثالث منتقل کنید. مگر اینکه تبلت از برنامه های خواندن مانند Kindle Amazon یا برنامه Kobo پشتیبانی کند، شما به انواع فایل های پشتیبانی شده مانند ePUB، PDF، MOBI، JPEG، PNG و موارد دیگر محدود خواهید شد.

قابلیت جستجو

سوم، بیشتر تبلت‌های E Ink دارای برخی ویژگی‌های جستجو هستند، اما می‌توانند بین مدل‌ها بسیار متفاوت باشند. باید در نظر بگیرید که چقدر برای شما مهم است که بتوانید در تمام یادداشت ها و نشانه های دست نویس خود جستجو کنید. متوجه شدم که تبلت‌های آمازون و کوبو E Ink مراجعه به یادداشت‌های ساخته شده در کتاب‌ها و فایل‌ها را آسان می‌کنند، زیرا به‌طور خودکار در صفحاتی که یادداشت‌برداری کرده‌اید، نکات برجسته و موارد دیگر را ذخیره می‌کنند.

جستجو در تبلت‌های E Ink که انواع فایل‌های پشتیبانی شده متفاوتی دارند کمتر استاندارد شده است، اما ویژگی‌های آن‌ها می‌تواند در نوع خود بسیار قدرتمند باشد. برای مثال، چند دستگاهی که من آزمایش کردم، از جستجوی متن در یادداشت‌های دست‌نویس همراه با تشخیص دست‌نویس پشتیبانی می‌کردند، که دومی به شما امکان می‌دهد خط‌نوشته‌های خود را به متن تایپ‌شده ترجمه کنید.

اشتراک گذاری و اتصال

آخرین عاملی که باید در نظر گرفت اشتراک گذاری و اتصال است. بله، ما ثابت کرده‌ایم که تبلت‌های E Ink می‌توانند دستگاه‌های عالی بدون حواس‌پرتی باشند، اما بیشتر سازندگان می‌دانند که یادداشت‌ها و doodles شما در خلاء ایجاد نمی‌شوند. احتمالاً می خواهید به آنها در جای دیگری دسترسی داشته باشید و این به نوعی اتصال نیاز دارد.

همه تبلت‌های E Ink که من امتحان کردم، دستگاه‌های WiFi بودند، و برخی از همگام‌سازی ابری، برنامه‌های همراه همراه و امکان صادر کردن یادداشت‌ها از طریق ایمیل برای اینکه بتوانید در جای دیگری به آنها دسترسی داشته باشید، پشتیبانی می‌کردند. با این حال، هیچ یک از آنها مستقیماً با یک سیستم یادداشت برداری دیجیتال مانند Evernote یا OneNote ادغام نمی شوند، بنابراین اگر از برنامه هایی مانند آن نیز استفاده کنید، این دستگاه ها همیشه تا حدودی مکمل خواهند بود. در نهایت، باید به این فکر کنید که پس از اتمام قسمت تبلت، با اسنادی که در تبلت E Ink خود با آنها تعامل خواهید داشت، چه کاری انجام دهید.

مطالب خواندنی :  20 گوشی برتر سال 2023

بهترین جوهر E برای بیشتر: reMarkable 2

بهترین جوهر E برای بیشتر: reMarkable 2

reMarkable 2

بهترین برای اکثر تبلت

reMarkable در صدر فهرست ما قرار ندارد زیرا کامل ترین یا حتی جالب ترین تبلت E Ink است که آزمایش کردیم. در عوض، بهترین ترکیبی از ویژگی‌هایی را فراهم می‌کند که مردم در دستگاهی مانند این مفید خواهند یافت.

جدیدترین تبلت reMarkable در صدر فهرست ما قرار ندارد زیرا کامل ترین یا حتی جالب ترین تبلت E Ink است که ما آزمایش کردیم. در عوض، بهترین ترکیبی از ویژگی‌هایی را ارائه می‌کند که مردم در یک دستگاه کاغذ الکترونیکی مانند این مفید خواهند یافت. ما به همه آنها خواهیم پرداخت، اما ابتدا باید به کیفیت ساخت اشاره کرد. reMarkable 2 کمتر از یک پوند وزن دارد و یکی از براق ترین تبلت های E Ink است که ما امتحان کردیم.

این صفحه نمایش کاغذ دیجیتال تک رنگ ۱۰٫۳ اینچی دارد که با قاب های بژ رنگ احاطه شده است، با ضخیم ترین قسمت در لبه پایینی که به طور طبیعی می توانید آن را بگیرید. یک قاب نقره ای باریک در سمت چپ وجود دارد که به لوازم جانبی مانند قاب فولیو و صفحه کلید جدید Type Folio متصل می شود. برای ساختن تبلت E Ink که با همه ابزارهای فانتزی دیگر شما احساس راحتی می‌کنید، قابل توجه است.

بیایید با تجربه نوشتن و خواندن در reMarkable 2 شروع کنیم، که هر دو عالی هستند. از همان ابتدا، خط خطی کردن، دودل کردن و نوشتن یک نسیم بود. ما Marker Plus را آزمایش کردیم که دارای یک پاک کن داخلی است، اما هم آن و هم نشانگر استاندارد قلم‌های حساس به کج و فشار هستند و نیازی به باتری یا شارژ ندارند.

من اساساً هیچ تاخیری بین فشار دادن روی صفحه نمایش reMarkable 2 و نمایش خطوط مشاهده نکردم. تأخیر آنقدر کم بود که تقریباً به قلم و کاغذ واقعی نزدیک بود. اما من می گویم که این در میان انتخاب های برتر ما در این راهنما منحصر به فرد نیست – تقریباً همه تبلت های E Ink که ما آزمایش کردیم این ویژگی بسیار مهم را به درستی دریافت کردند.

وقتی نوبت به خواندن می‌رسد، reMarkable 2 از فایل‌های PDF و ePUB پشتیبانی می‌کند و می‌توانید با وارد شدن به حساب reMarkable خود در دسک‌تاپ یا از طریق برنامه همراه تلفن همراه خود، فایل‌ها را به دستگاه اضافه کنید. همچنین می‌توانید حساب Google Drive، Microsoft OneDrive یا Dropbox خود را با حساب reMarkable خود جفت کنید و از این طریق به فایل‌ها نیز دسترسی داشته باشید.

این برای هر کسی که مثلاً مقالات دانشگاهی زیادی می خواند یا اسناد زیادی را برای کار بررسی می کند، باید به اندازه کافی خوب باشد. برای افرادی که کتاب‌های الکترونیکی خود را از بازارهای آنلاین مانند فروشگاه‌های Kindle یا Kobo خریداری می‌کنند سخت‌تر خواهد بود، اما گزینه‌های دیگری برای آن‌ها وجود دارد.

یکی دیگر از راه های سرگرم کننده برای دریافت اسناد به reMarkable 2 از طریق افزونه Read with reMarkable برای Google Chrome است. پس از نصب آن و جفت کردن حساب reMarkable خود، می‌توانید مقالاتی را که آنلاین پیدا می‌کنید مستقیماً به reMarkable 2 خود ارسال کنید تا بتوانید بعداً آنها را بررسی کنید.

حتی می‌توانید این فایل‌ها را سفارشی کنید تا فقط به صورت متن ارسال شوند، که به شما امکان می‌دهد فرمت آنها را مستقیماً در reMarkable خود یا به عنوان یک فایل PDF تغییر دهید. صرف نظر از اینکه کدام را انتخاب می کنید، می توانید این مقالات را مانند هر فایل دیگری در تبلت E Ink علامت گذاری کنید. من از این افزونه زیاد استفاده کردم و از خواندن مقالات طولانی در reMarkable 2 بیشتر از iPhone خود لذت بردم. اینکه بتوانم آن داستان‌ها را زیر خط بکشم، برجسته کنم و به‌طور دیگری علامت‌گذاری کنم، برای من بیشتر یک امتیاز بود تا یک ضرورت، اما برای دیگرانی که منابع را از مطالب آنلاین جمع‌آوری می‌کنند، برای آن بهتر است.

به طور کلی، دریافت فایل‌ها در reMarkable 2 بسیار آسان است و زمانی که نمی‌توانید تبلت E Ink را بیرون بیاورید، می‌توانید به آن‌ها در جای دیگری دسترسی داشته باشید. کسانی که دارای اشتراک reMarkable Connect هستند بهترین تجربه را خواهند داشت و این یک امتیاز خوب است که با خرید یک عضویت یک ساله دریافت می کنید.

اشتراک ۳ دلاری در ماه، امکان ویرایش یادداشت‌های موجود و گرفتن یادداشت‌های جدید را از هر نقطه با استفاده از دسک‌تاپ و برنامه‌های تلفن همراه، به‌علاوه فضای ذخیره‌سازی ابری نامحدود و همگام‌سازی فراهم می‌کند. در آخرین بخش، اگر برای Connect پولی پرداخت نکنید، فقط «یادداشت‌ها و اسناد همگام‌سازی آنلاین در ۵۰ روز گذشته» در برنامه‌های همراه ReMarkable در دسترس خواهند بود. من گمان می‌کنم ۵۰ روز همگام‌سازی سند برای برخی، اما نه برای کاربران قدرتمند کافی باشد.

قرار دادن توانایی یادداشت برداری در هر جایی پشت دیوار پرداخت، صرف نظر از هر چیزی، کمی سخت است و استفاده از اکوسیستم reMarkable را به عنوان فضای اصلی یادداشت برداری برای هر کسی سخت تر می کند.

گفتنی است، من بیشتر آزمایش‌هایم را روی خود reMarkable 2 نگه داشتم و تحت تأثیر توانایی آن برای تبدیل شدن به یک نوت بوک دیجیتال بدون منحنی یادگیری شدید قرار گرفتم. می‌توانید نوت‌بوک‌ها و «برگ‌های سریع» مختلف ایجاد کنید تا یادداشت‌های دست‌نویس خود را سازمان‌دهی کنید، و پوشه‌هایی را برای درک فایل‌های وارد شده ایجاد کنید. هشت نوع قلم موی مختلف را پیدا خواهید کرد که با آن اسناد را علامت گذاری کنید و یادداشت برداری کنید، به همراه ضخامت خطوط و رنگ های قابل تنظیم (که فقط به صورت سایه روی خود تبلت نشان داده می شوند).

حتی می‌توانید هر کجا که می‌خواهید در یک سند تایپ کنید، و reMarkable 2 می‌تواند یادداشت‌های دست‌نویس را با دقت شگفت‌آوری به متن قابل خواندن توسط ماشین تبدیل کند.

جالب نبود که reMarkable 2 در نهایت دارای بهترین ترکیب از ویژگی ها، همراه با منحنی یادگیری نسبتاً پایین بود. این شرکت یکی از اولین‌هایی بود که در سال ۲۰۱۷ یک تبلت E Ink واقعاً قابل دوام داشت و از آن زمان تا کنون در حال بهبود این تجربه هستند. اما این هزینه دارد – reMarkable 2 گران‌ترین تبلت E Ink نیست که ما آزمایش کردیم، اما ارزان هم نیست.

تبلت به تنهایی ۲۹۹ دلار برای شما بازگردانده است و سپس باید به ترتیب ۷۹ یا ۱۲۹ دلار برای Marker یا Marker Plus بپردازید. در مجموع، برای بهترین نسخه از reMarkable 2 که می توانید تهیه کنید، به قیمت ۴۳۰ دلار هستید (و این فرض را بر این می گذارد که از صفحه کلید Type Folio جدید ۱۹۹ دلاری صرف نظر کنید). شما می‌توانید یک آی‌پد نسل نهم و یک مداد اپل نسل اول را با همان قیمت تهیه کنید و یک دوتایی انعطاف‌پذیرتر، صرفاً بر اساس قابلیت‌های iOS داشته باشید.

اما احتمالاً به دلیل خاصی به یک iPad فکر نمی‌کنید، خواه این عشق شما به E Ink یا احساس نوشتن قلم به کاغذ باشد، یا فقط می‌خواهید تجربه‌ای بدون حواس‌پرتی داشته باشید. اگر به دنبال تبلت E Ink هستید که عادت کردن به آن طول نمی کشد، تجربه نوشتن فوق العاده ای را ارائه می دهد و دسترسی به یادداشت ها را در جاهای دیگر نسبتاً ساده می کند، reMarkable 2 بهترین گزینه شما است.

مطالب خواندنی :  چت جی‌پی‌تی؛ عامل آشفتگی در انتشارات علمی یا یک تغییر تحول‌آفرین؟

بهترین تبلت E-reader E Ink: Amazon Kindle Scribe

بهترین تبلت E-reader E Ink: Amazon Kindle Scribe

Amazon Kindle Scribe

بهترین تبلت E-reader E Ink Kindle Scribe

در این که یک خواننده بزرگ و زیبا است که می‌توانید هنگام مطالعه یادداشت‌های خود را روی آن یادداشت کنید، عالی است.
شما واقعاً دو گزینه در این فضا دارید: Amazon Kindle Scribe و Kobo Elipsa 2E. Scribe صرفاً به دلیل ترکیب قلم و صفحه نمایش با تأخیر کم، Elipsa 2E را پشت سر گذاشت. Elipsa امتیازات خود را دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، اما وقتی نوبت به یک تجربه دست‌نویسی یکپارچه و روان می‌رسید، نمی‌توانست با Scribe رقابت کند.
ما قبلاً درمان بررسی کامل Kindle Scribe را ارائه کرده‌ایم، و به طور کلی، هنگام آزمایش آن برای این راهنما نیز از آن لذت بردم. همانطور که گفته شد، هنگام نوشتن بر روی Scribe با قلم همراه آن، تأخیر کمی وجود دارد. به لطف آخرین به‌روزرسانی نرم‌افزار، اکنون می‌توانید انواع قلم‌های بیشتری را انتخاب کنید، از جمله خودکار، نشانگر و مداد، که به جذابیت آن می‌افزاید. مانند سایر تبلت های E Ink، Scribe ایجاد چندین نوت بوک را آسان می کند و می توانید صفحاتی را به آنها اضافه کنید و در صورت تمایل الگوهای آنها را تغییر دهید.
به عنوان یک کتابخوان الکترونیکی، Scribe نه تنها به لطف صفحه نمایش ۱۰٫۲ اینچی خود با چراغ های جلوی تنظیم خودکار می درخشد، بلکه به این دلیل که کل فروشگاه کتاب الکترونیکی آمازون را در دسترس دارید. اگر بیشتر مطالب خواندنی خود را از آمازون دریافت می کنید یا مشترک Kindle Unlimited هستید، می توانید بلافاصله در Scribe به همه عناوین خود بپرید.
علاوه بر این، Scribe می تواند از طریق بلوتوث به Audible متصل شود. همچنین دریافت کتاب‌های الکترونیکی از کتابخانه محلی‌تان و خواندن آن‌ها در کیندل آسان است. این امر نه تنها برای خوانندگان مشتاق، بلکه به ویژه برای دانش‌آموزانی که کتاب‌های درسی دیجیتالی را خریداری یا اجاره می‌کنند و کسانی که به‌طور منظم کتاب‌ها را برای اهداف پژوهشی مصرف می‌کنند، بسیار مهم خواهد بود.
هنگام استفاده از Scribe به دانش آموزان بسیار فکر می کردم. من در سال ۲۰۰۹ کالج را شروع کردم، دو سال پس از عرضه اولین کیندل و یک سال قبل از عرضه اولین آی پد. دریافت کتاب‌های درسی به‌صورت دیجیتال واقعاً برای من گزینه‌ای نبود – اما می‌توانم جذابیت یک دستگاه یادداشت‌برداری مانند Kindle Scribe را برای دانش‌آموزان درک کنم. مسلماً حتی بهتر از یک Kindle استاندارد است زیرا اندازه صفحه نمایش بزرگتر آن است که باعث می شود برای مدت طولانی خیره شدن به آن کمتر خسته شود. افزودن قابلیت یادداشت برداری دست نویس در حین مطالعه، روی کیک است.
با این حال، اجرای یادداشت های کتاب آمازون مورد علاقه من نیست. شما در واقع نمی توانید در حاشیه کتاب های الکترونیکی Kindle یادداشت برداری کنید. در عوض، نوک قلم را روی صفحه فشار دهید و نگه دارید تا متن را برجسته کنید یا یادداشتی به یک کلمه یا عبارت خاص اضافه کنید. اگر دومی را انجام دهید، پنجره‌ای در نیمه پایین صفحه ظاهر می‌شود که در آن می‌توانید یادداشتی دست‌نویس بردارید یا یادداشت نوشتاری را با استفاده از صفحه‌کلید ضعیف و خسته‌کننده روی صفحه Scribe تایپ کنید.
آمازون اخیراً با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری که امکان نوشتن مستقیم روی صفحه را در برخی کتاب‌های Kindle فراهم می‌کند، کمی این مشکل را اصلاح کرد. فروشگاه Kindle اکنون بخشی دارد که «کتاب‌های نوشته شده» را به نمایش می‌گذارد، که در حال حاضر بیشتر از مجلات و کتاب‌های بازی تشکیل شده است که دارای پازل‌هایی مانند جدول کلمات متقاطع و سودوکو هستند.
این مطمئناً گامی در مسیر درست است، اما به این معنی است که شما هنوز نمی‌توانید کتاب‌های داستانی و غیرداستانی مورد علاقه خود را تا زمانی که از ویژگی جدید پشتیبانی نکنند علامت‌گذاری کنید.
اینجاست که من به Kobo Elipsa 2E اشاره می کنم، جایی که می توانید یادداشت ها را در حاشیه بنویسید، زیر آن خط بکشید، دایره بکشید و در غیر این صورت مطالب خواندنی خود را علامت گذاری کنید.
این یک تجربه طبیعی (و سرگرم کننده) است زیرا شبیه کاری است که اگر در حال خواندن یک کتاب فیزیکی بودید انجام می دادید. شرم آور است که تأخیر در Elipsa فقط یک مو بیشتر از Scribe قابل توجه بود. اگر این نبود، ممکن بود دستگاه آمازون را در اینجا شکست دهد.
چیزی که آن کمی تأخیر اضافی در عمل به آن ترجمه می‌شود، دست‌نویسی است که می‌تواند کمی آشفته‌تر ظاهر شود، و هر چه سریع‌تر بنویسید به سرعت افزایش می‌یابد. اما این همچنین به این معنی است که هنگام یادداشت برداری طولانی از Elipsa بیشتر متوجه این موضوع خواهید شد. اگر در درجه اول از تبلت E Ink برای علامت گذاری اسناد استفاده می کنید، آنقدر روی شما تأثیر نخواهد گذاشت. با وجود این، من روشی را دوست داشتم که کوبو نوت بوک ها را در Elipsa اجرا کند.
می توانید یک دفترچه یادداشت استاندارد داشته باشید که بتوانید در آن بنویسید و خط خطی کنید، یا یک دفترچه یادداشت “پیشرفته” که از تبدیل دستخط به متن و درج چیزهایی مانند نمودارها و فرمول ها پشتیبانی می کند. تبدیل متن در واقع بسیار دقیق است، حتی زمانی که با برخی از زشت ترین دست خط های من سروکار دارم.
کوبو همچنین دارای یک بازار کتاب الکترونیکی بسیار بزرگ است، بنابراین اگر می‌خواهید از اکوسیستم آمازون دور بمانید، مطمئناً گزینه مناسبی است. اما آمازون در مورد قیمت دست بالا را دارد. بسته Kobo Elipsa 2E که شامل قلم خود می‌شود ۳۹۹ دلار است، در حالی که ۱۶ گیگابایت Kindle Scribe با قلم برتر (که شامل پاک‌کن‌های اختصاصی و دکمه‌های میانبر است) با قیمت ۳۶۹ دلار عرضه می‌شود. حتی اگر Scribe را با ۶۴ گیگابایت فضای ذخیره سازی به حداکثر برسانید، فقط ۲۰ دلار بیشتر از هزینه Kobo Elipsa خرج خواهید کرد.
این، همراه با عملکرد کلی قوی Scribe و عرضه همه جانبه کتاب های الکترونیکی آمازون، آن را به انتخاب بهتری برای اکثر خوانندگان تبدیل می کند.

بهترین تبلت E Ink برای یادداشت برداری: Supernote X

بهترین تبلت E Ink برای یادداشت برداری: Supernote X

Supernote X

بهترین تبلت E Ink برای یادداشت برداری

نوت‌بوک‌ها از تمام ویژگی‌های پیشرفته نوشتن و قالب‌بندی Supernote X قدردانی خواهند کرد.
من مدتی را صرف آزمایش همه این تبلت‌های E Ink کردم، و Supernote X همان چیزی است که من همیشه برای استفاده از آن هیجان‌زده بودم. به عنوان یک نوت بوک، این چیز را بسیار جالب می دانم. Supernote X که در سایزهای ۱۰٫۳ اینچی (آنچه آزمایش کردم) و ۷٫۸ اینچی موجود است، دارای محافظ صفحه FeelWrite است که حسی متفاوت از صفحه نمایش کاغذ الکترونیکی استاندارد دارد.
وقتی با Heart of Metal Pen 2 روی آن می‌نویسید، که سنگین است و مانند یک خودکار به نظر می‌رسد، حسی شبیه به قلم ژله‌ای به شما دست می‌دهد تا حالت خش‌دار ظریفی که سایر تبلت‌های E Ink دارند. در واقع، Supernote X یکی از بهترین تجربه‌های نوشتن را در بین تبلت‌هایی که من تست کردم، دارد.
Supernote X از طیف وسیعی از فرمت‌های فایل، از جمله PDF، ePUB، Word (.doc)، PNG و JPG پشتیبانی می‌کند، که واقعاً محتوایی را که می‌توانید روی آن قرار دهید باز می‌کند. می‌خواستم ببینم که آیا می‌توانم با آن تقریباً مانند یک مجله گلوله دیجیتال رفتار کنم،
و انجام این کار سخت نبود. قالب‌های صفحه داخلی وجود دارد، اما من توانستم قالب‌های برنامه‌ریز روزانه، هفتگی و ماهانه را به صورت آنلاین دانلود کنم، اندازه آن‌ها را تغییر داده و با استفاده از انتقال فایل اندروید به Supernote X منتقل کنم. این دستگاه دارای یک پوشه اختصاصی “MyStyle” است که در آن می توانید فایل هایی را که می خواهید به عنوان الگو استفاده کنید ذخیره کنید.
سخت‌ترین بخش این بود که هنگام تغییر اندازه اسناد، مطمئن شوم که ابعاد را درست می‌دانم. پس از ذخیره در پوشه مناسب، می‌توانم یک دفترچه یادداشت کامل از قالب‌هایی که از اینترنت دریافت کرده بودم به صورت رایگان بسازم.
Supernote “فروشگاه برنامه” خود را دارد، اما چیز زیادی در آن وجود ندارد، و پیشنهادات فروشگاه Play آن فقط به برنامه Kindle محدود می شود. این دستگاه نور پس زمینه ندارد، بنابراین در محیط های تاریک به راحتی دیده نمی شود. اما می‌توانید برنامه کتاب الکترونیکی آمازون را دانلود کنید و درست مانند یک تبلت استاندارد بخوانید (نه، نمی‌توانید کتاب‌ها را در اینجا علامت‌گذاری کنید).
راستش را بخواهید، آخرین کاری که می‌خواستم با Supernote X انجام دهم خوانده شد. این دستگاه واقعاً به‌عنوان یک نوت‌بوک E Ink می‌درخشد و این شرکت به وضوح فکر زیادی برای «ساخت تله موش بهتر» کرده است. شما می توانید کلمات دست نویس را به متن تایپ شده ترجمه کنید، اما برای اینکه نرم افزار دستخط شما را تشخیص دهد لازم نیست این کار را انجام دهید.
یک ویژگی کلمات کلیدی وجود دارد که به شما امکان می دهد عبارات مهم را برای دسترسی سریع بعدا نشانه گذاری کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلمه را کمند کنید، دکمه کلمه کلیدی را فشار دهید تا نرم افزار تبلت نوشته شما را به متن تایپ شده تبدیل کند.
سپس می‌توانید آن را به عنوان یک کلمه کلیدی اضافه کنید و به سرعت از منوی رایانه لوحی سمت چپ به آن بازگردید. به طور مشابه، می‌توانید عناوین را نشانه‌گذاری کنید و ستاره‌هایی را به صفحات مهم اضافه کنید، که همگی به شما کمک می‌کنند بین بیت‌های مهم پرش کنید.
با این حال، Supernote X گاهی اوقات کمی ناسازگار به نظر می رسد. تجربه نویسندگی درجه یک بود، اما چیزهای دیگری هم وجود داشت که کمی صیقلی‌تر به نظر می‌رسید. برای مثال، می‌توانید روی قاب سمت راست به پایین بکشید تا منوی ظاهر شود که به شما امکان می‌دهد به سرعت بین یادداشت‌های دلخواه و اسناد اخیر حرکت کنید – این کاملاً قابل تأمل است.
اما صفحه Files فقط دارای چند پوشه با نام واضح مانند Export، Screenshot و Inbox است که من یک بار آنها را لمس نکردم، و نوار کناری قلم دارای گزینه های بیشتری نسبت به آن چیزی است که اکثر مردم می دانند با چه کاری باید انجام دهند (و هیچ یک از آنها متن ندارند. برچسب ها).
این‌ها انتخاب‌های کوچکی هستند، اما نشان می‌دهند که Supernote X ممکن است بهترین دستگاه برای تازه‌کاران فناوری نباشد. در اینجا یک منحنی یادگیری وجود دارد، اما نوت‌بوک‌هایی مثل من از همه چیزهایی که Supernote X ارائه می‌کند هیجان‌زده خواهند شد.
جای تعجب نیست که همه آن ویژگی‌های پیشرفته قیمت بالایی دارند: تبلت در اندازه A5 با قلم و برگه حداقل ۵۳۲ دلار برای شما هزینه خواهد داشت و آن را به گران‌ترین مجموعه در لیست ما تبدیل می‌کند.

Boox Note Air 2 Plus

Boox Note Air 2 Plus

Onyx Boox Note Air 2 Plus

ذکر افتخاری

این یک تبلت اندرویدی با صفحه نمایش E Ink است، بنابراین می‌توانید برنامه‌های اندرویدی مانند Kindle، Kobo و دیگران را دانلود کنید. حتی یک مرورگر وب نیز وجود دارد، و بله، می‌توانید ویدیوهای مربوط به این مورد را نیز تماشا کنید.
اگر برخی از ویژگی‌های مخصوص نوت‌بوک را از Supernote X حذف کنید و نسخه کامل‌تری از اندروید ۱۱ را اضافه کنید، Boox Note Air 2 Plus را دریافت خواهید کرد.
Boox دستگاه‌های جالب E Ink تولید می‌کند و Note Air 2 Plus به لطف نمایشگر ۱۰٫۳ اینچی‌اش بهترین مقایسه را با سایر دستگاه‌های فهرست ما دارد. این یک تبلت اندرویدی E Ink است، بنابراین می‌توانید برنامه‌های اندرویدی مانند Kindle، Kobo و دیگران را از فروشگاه Google Play دانلود کنید. حتی یک مرورگر وب نیز وجود دارد، و بله، می‌توانید ویدیوهای مربوط به این مورد را نیز تماشا کنید.
البته، فقط به این دلیل که می توانید همه این کارها را انجام دهید، به این معنی نیست که باید انجام دهید. صفحه نمایش های E Ink واقعاً برای خواندن و نوشتن بهترین هستند، بنابراین زمان زیادی را صرف تماشای یوتیوب در Note Air 2 Plus نکردم – اما خوشحال بودم که این آزادی را داشتم.
در واقع، ابزار اندروید با فروشگاه برنامه ارائه می شود و من انتظار دارم که اکثر مردم از آن برای دانلود همه برنامه های خواندن و نوشتن مورد علاقه خود استفاده کنند. بسیار شبیه به یک تبلت استاندارد، Note Air 2 Plus برای هر کسی که مطالب خواندنی خود را از مکان‌های مختلف دریافت می‌کند گزینه‌ای عالی خواهد بود – و از آنجایی که می‌توانید اسناد را به صورت دستی از رایانه خود به دستگاه نیز منتقل کنید، این کار بسیار دور است. دور از همه کاره ترین گزینه در لیست ما.
من هنگام نوشتن روی Note Air 2 Plus تاخیر کمی یا بدون تاخیر را تجربه کردم و از تعداد گزینه های براش آن راضی بودم. مانند Supernote X، آن را با یکسری الگوهای صفحه ارائه می‌کند که می‌توانید از آنها استفاده کنید، یا می‌توانید PDF و اسناد دیگر خود را برای استفاده به عنوان الگو بیاورید. یک ویژگی “تشخیص هوش مصنوعی” وجود دارد که دستخط کل صفحه را به متن تایپ شده ترجمه می کند و در واقع بسیار دقیق است. (اگرچه، به طور مداوم “&” من را برای A بزرگ اشتباه می گرفت).
همچنین خوشحالم که می‌توانید انواع دیگری از مطالب را به یادداشت‌های خود اضافه کنید، از جمله صفحات وب و ضبط‌های صوتی، و یادداشت‌ها را به‌صورت PDF یا PNG از طریق ایمیل، Google Drive و سایر سرویس‌ها به اشتراک بگذارید. ویژگی هایی مانند آن ها تضمین می کند که با این دستگاه نیمه آنالوگ، برخی از امکاناتی را که یک سیستم نوت بوک دیجیتال واقعی خواهد داشت، از دست ندهید.
به‌جای پرداختن به تمام ویژگی‌هایی که Note Air 2 Plus ارائه می‌کند، فکر می‌کنم صحبت درباره ارزش این دستگاه بسیار مفید است. بسته‌ای با تبلت، یک خودکار استاندارد و یک قاب فولیو با قیمت ۵۰۰ دلار عرضه می‌شود که آن را در میان دستگاه‌هایی که آزمایش کردیم، در سطح بالاتری از طیف قیمت قرار می‌دهد. اما با توجه به اینکه این یک تبلت کامل اندرویدی است، این امر پوچ به نظر نمی رسد.
کسانی که می خواهند از حواس پرتی بیشتر مواقع در حالی که هنوز به ایمیل و مرورگر وب دسترسی دارند اجتناب کنند، ممکن است به سمت دستگاهی مانند این گرایش پیدا کنند. همچنین، بیشتر دستگاه‌های Boox به همین صورت عمل می‌کنند، بنابراین اگر این طرح را دوست دارید، گزینه‌های مقرون به صرفه‌تری دارید. به عنوان مثال، Boox Nova Air 2 یک نسخه ۷٫۸ اینچی از Note Air 2 Plus است که دارای مشخصات رم و فضای ذخیره‌سازی کمی متفاوت است و باندل آن با قیمت ۳۷۰ دلار عرضه می‌شود.

سایر تبلت های E Ink که آزمایش کرده ایم

کاغذ هوشمند لنوو

Lenovo یک تبلت جامد E Ink را در Smart Paper ساخته است، اما آنقدر گران است و با سرویس ابری همراه این شرکت ازدواج می‌کند و نمی‌تواند جایگاهی را در لیست برترین‌های ما تضمین کند. سخت‌افزار عالی است، اما نرم‌افزار به اندازه نرم‌افزارهای رقبایی مانند reMarkable 2 انعطاف‌پذیر نیست. ادغام Google Drive خوبی دارد، اما باید آن را با سرویس ابری Lenovo جفت کنید تا واقعاً بیشترین استفاده را از آن ببرید – و در در انگلستان، این سرویس برای سه ماه ۹ پوند در ماه هزینه دارد که بسیار گران است.
فروشگاه کوکوهوم
لینک کوتاه : https://www.appest.ir/?p=8858

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.