• امروز : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 27 February - 2024
امروز 0
3
گوگل در مقابل مایکروسافت:

آن چه می‌توانید از ابزار‌های آفیس هوش مصنوعی تازه راه اندازی شده آنان انتظار داشته باشید

  • کد خبر : 7137
  • ۰۳ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۳
آن چه می‌توانید از ابزار‌های آفیس هوش مصنوعی تازه راه اندازی شده آنان انتظار داشته باشید
گوگل و مایکروسافت روی ابزار‌های هوش مصنوعی جدید برای برنامه‌های اداری خود شرط بندی می‌کنند.

آن چه می‌توانید از ابزار‌های آفیس هوش مصنوعی تازه راه اندازی شده آنان انتظار داشته باشید

هوش مصنوعی فناوری روز است و این چیزی می‌باشد که شرکت‌های بزرگ فناوری مشتاق هستند بر روی آن سرمایه گذاری کنند. پس جای تعجب نیست که دو غول این صنعت یعنی مایکروسافت و گوگل هر دو از معرفی نرم افزار جدید با کمک هوش مصنوعی ظرف مدت یک هفته خبر داده اند.

فروشگاه زیبایی سبز

به گزارش متااپست به نقل از فرارو، گوگل که سال هاست روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرده اعلام نموده که به “لحظه‌ای مهم” در سفر خود به سوی به کارگیری هوش مصنوعی رسیده است.

اوایل هفته جاری آن شرکت فاش ساخت که در حال کار بر روی ویژگی‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی در جی میل، Docs، Meet، Google Workspace و قدرت هوش مصنوعی برای توسعه دهندگان و کسب و کار‌هایی است که به دنبال ساخت مدل‌های زبان گوگل هستند.

“توماس کوریان” مدیر عامل گوگل کلود در بیانیه‌ای اعلام کرد:” ما در میان تغییر دیگری در زمینه هوش مصنوعی هستیم که تاثیر عمیقی بر هر صنعتی خواهد گذاشت”.

مایکروسافت نیز روز پنحشنبه اعلام کرد که ابزار‌های هوش مصنوعی را به مجموعه نرم افزار‌های آفیس خود از جمله ایمیل‌های Outlook، اکسل و وُرد وارد می‌کند. “ساتیا نادلا” مدیرعامل مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرد:” امروز گام بزرگ بعدی در تکامل نحوه تعامل ما با محاسبات است که اساسا نحوه کارمان را تغییر می‌دهد و موج تازه‌ای از رشد بهره روی را ایجاد خواهد کرد”.

بنابراین، چه تغییراتی در انتظار کاربران نرم افزار‌های رقبا خواهد بود؟

ممکن است روز‌های قدیم بلاک نویسنده و صفحات خالی وحشتناک به پایان رسیده باشد. گوگل قصد دارد یک هوش مصنوعی مولد در Docs و جی میل تعبیه کند تا به کاربران در نوشتن کمک کند. مدل هوش مصنوعی می‌تواند به ایجاد پیش نویس‌های خودکار برای شرح شغل یا دعوت نامه برای جشن تولدتان کمک کند.

مطالب خواندنی :  ناسا «آنتن هیبریدی» مهندس ایرانی خود را آزمایش کرد

کوریان می‌افزاید:”به سادگی موضوعی را که می‌خواهید درباره آن بنویسید تایپ کنید و فورا یک پیش نویس برای شما ایجاد می‌شود. با شریک هوش مصنوعی مشترک خود می‌توانید به اصلاح و ویرایش ادامه دهید و در صورت نیاز پیشنهاد‌های بیش تری را دریافت کنید”.

هوش مصنوعی هم چنین به کاربران کمک می‌کند تا پیام‌های خود را بازنویسی کرده تا لحن و ساختار مناسب را تقویت کنند. برای مثال، کاربران می‌توانند از دستوراتی مانند “این را رسمی‌تر کن” استفاده کنند و اگر نتیجه اول را دوست نداشته باشند دکمه “مشاهده دیگری” گزینه‌هایی را ارائه می‌دهد.
اگر کاربران ندانند چه لحنی را می‌خواهند گزینه “من احساس خوشبختی می‌کنم” در جی میل “یک صدای بازیگوش جدید” ارائه می‌کند. ویژگی‌های تازه هوش مصنوعی به کاربران این امکان را می‌دهد تا رشته‌های ایمیل طولانی را خلاصه کنند یا بر اساس چندین Google Docs یا ایمیل خلاصه‌هایی ایجاد نمایند. بیش از ۳ میلیارد نفر در حال حاضر از ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی Google Workspace مانند پاسخ هوشمند و نوشتن هوشمند در جی میل یا خلاصه‌های تولید خودکار در Google Docs استفاده می‌کنند.

در سرتاسر Google Workspace پیشرفت‌های هوش مصنوعی به کاربران این امکان را می‌دهد که برای مثال تصاویری را که به طور خودکار تولید می‌شوند بر اساس یک درخواست ایجاد کنند خلاصه‌های ایمیل بنویسند، ارائه‌های دیجیتالی بسازند رشته‌های ایمیل طولانی را فیلتر کنند و موارد دیگری را انجام دهند.

خبر‌های خوبی نیز برای توسعه دهندگان وجود دارد. آن شرکت هم چنین ویژگی‌های جدیدی را معرفی می‌کند تا به نوآوران اجازه دهد نمونه‌های اولیه و مدل‌های زبان خود را بسازند. برای مثال، یک برنامه جدید به نام Generative AI App Builder به کسب و کار‌ها و دولت‌ها اجازه می‌دهد چت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی و دستیار‌های دیجیتالی خود را بسازند.

مطالب خواندنی :  انتقال از iOS به اندروید باز هم آسان‌تر شد

مشابه گوگل موتور پردازش مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت از طریق ویژگی جدیدی که آن را Copilot نامیده به کاربران اجازه می‌دهد کار‌هایی مانند خلاصه کردن ایمیل‌های طولانی، پیش نویس داستان‌ها در وُرد و انیمیشن اسلاید‌ها در پاورپوینت را انجام دهند.

مایکروسافت این ویژگی را به‌عنوان ابزاری بازاریابی می‌کند که به کاربران این امکان را می‌دهد تا با آزاد کردن زمانی که معمولا در صندوق ورودی خود می‌گذرانند بهره وری بیش تری داشته باشند یا به آنان اجازه می‌دهد به راحتی روند‌ها را در اکسل مورد تجزیه و تحلیل قرار دهند. در اقدامی مهم این غول فناوری یک پلتفرم به نام بیزینس چت را نیز اضافه خواهد کرد که شبیه چت جی پی تی محبوب است.

آن پلتفرم دستورات را می‌گیرد و اقداماتی را انجام می‌دهد مانند خلاصه کردن یک ایمیل با استفاده از داده‌های کاربر در مورد یک پروژه خاص برای همکاران.

بهترین‌ها هنوز در راه هستند

مانند تمام پیشرفت‌های فناوری جدید، یک هشدار وجود دارد. “جوانا وولیچ” معاون محصولات در Google Workspace می‌گوید:” هوش مصنوعی جایگزینی برای نبوغ، خلاقیت و هوشمندی افراد واقعی نیست. گاهی اوقات هوش مصنوعی اشتباه می‌کند، گاهی اوقات شما را با چیزی غیرعادی خوشحال می‌کند و اغلب به راهنمایی نیاز دارد”.

این شرکت در حال طراحی ویژگی‌های جدید خود مطابق با اصول هوش مصنوعی است که کاربران را تحت کنترل نگه می‌دارد و به هوش مصنوعی اجازه می‌دهد تا پیشنهاداتی را ارائه دهد که آنان را قادر به پذیرش، ویرایش و تغییر می‌سازد. گوگل هم چنین کنترل‌های اداری مربوطه را ارائه می‌کند تا کسب و کار‌ها و دولت‌ها بتوانند محدودیت‌های مناسبی را برای سازمان‌های خود تعیین کنند.

مطالب خواندنی :  هوش مصنوعی و یادگیری عمیق، مطالعه تک مولکول‌ها را ساده‌تر کرده است

مشخص نیست که آن شرکت چه زمانی سایر ویژگی‌های “بهترین آینده” خود را ارائه می‌کند، اما گوگل اعلام کرده که ابتدا اطلاعات و داده‌های مشتریان را جمع‌آوری می‌کند تا پیشنهادات خود را اصلاح کرده و بهبود بخشد و قابلیت‌های مبتنی بر هوش مصنوعی با بازخورد انسانی بهتر می‌شوند.
ابزار‌های جدید ابتدا به زبان انگلیسی در ایالات متحده راه اندازی می‌شوند و از آنجا پس از اعمال بازخورد به طور گسترده در دسترس مصرف کنندگان قرار خواهند گرفت.

کاربران می‌توانند با استفاده از کمک هوش مصنوعی با کلیک کردن روی نماد عصای جدیدی که در برنامه‌های شان ظاهر می‌شود دسترسی پیدا کنند. آن شرکت اعلام کرده است:”همان طور که ۱۷ سال پیش در Docs همکاری بلادرنگ را متحول ساختیم هیجان زده هستیم که ایجاد و همکاری را دوباره در Workspace تغییر دهیم”.

به طور مشابه مایکروسافت ابزار‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی خود را راه اندازی می‌کند و ویژگی‌های تازه آن در حال حاضر تنها برای ۲۰ مشتری سازمانی در دسترس هستند و برای مشتریان سازمانی بیش تری در ماه‌های آینده عرضه خواهند شد.

منبع:یورونیوز

فروشگاه کوکوهوم
لینک کوتاه : https://www.appest.ir/?p=7137

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.