اَپست

گوگل نحوه توزیع نسخه های مختلف اندروید را منتشر شد؛ اندروید ۱۰ در صدر

گوگل نحوه توزیع نسخه های مختلف اندروید را منتشر شد؛ اندروید ۱۰ در صدر

گوگل چند سال پیش، به‌طور ماهانه گزارش مربوط به توزیع نسخه‌های مختلف اندروید روی گوشی‌های هوشمند را منتشر می‌کرد. اما این شرکت از سال ۲۰۱۸ به این طرف انتشار این گزارش‌ها را بنا به دلایلی متوقف کرد.

به گزارش اپست به نقل از تکفارس،دلیل اول این بود که انتشار چنین گزارش‌هایی، وجهه‌ی اندروید را بد نشان می‌داد، چراکه جدیدترین نسخه‌های این سیستم عامل معمولا درصد پایینی را به خودشان اختصاص می‌دادند که این موضوع اصلاً برای گوگل خوب نبود. دلیل دیگر این بود که انتشار این گزارش‌ها باعث می‌شد تا اندروید به صورت یک سیستم عامل تکه‌تکه و پراکنده به نظر برسد.

حالا گوگل بعد از چند سال دوباره این گزارش را منتشر کرده است و نحوه توزیع نسخه‌های مختلف اندروید را در سه هفته اخیر نشان داده است. طبق این گزارش، اندروید ۱۱ R حدود ۲۴.۳ درصد از سهم اندروید را به خودش اختصاص داده و در جایگاه دوم قرار گرفته است.

https://dl.appest.ir/blog/2021/11/Android-distribution-numbers-return-Android-11-is-not-the-most-widely-used-version-of-the-operating-system.jpg-1.webp

اما اندروید 10 Q با سهم ۲۵.۶ درصدی در صدر قرار گرفته و اندروید 9 پای با ۱۸.۲ درصد در رده سوم جای گرفته است. اورئو ۸.۱ و اورئو ۸.۰ نیز به‌ترتیب با ۹.۷ و ۴ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

نکته جالب دیگر اینکه، اندروید ۶ مارشمالو با سهم ۵.۱ درصد بالاتر از اندروید ۷.۱ نوقا با ۲.۹ درصد و اندروید ۷.۰ نوقا با ۳.۴ درصد جای گرفته است.

https://dl.appest.ir/blog/2021/11/Android-distribution-numbers-return-Android-11-is-not-the-most-widely-used-version-of-the-operating-system1.jpg-1.webp

البته از آنجاییکه شرکت‌های متعددی از اندروید روی گوشی‌های خودشان استفاده می‌کنند، نحوه توزیع نسخه‌های مختلف این سیستم عامل بسیار پراکنده است.

برای مثال، در حالیکه شرکتی مانند سامسونگ قصد عرضه اندروید ۱۲ را دارد، گوشی‌های موتورولا در حال دریافت آخرین بیلد آن هستند. این در حالی است که اپل با ارائه آپدیت‌های منظم گوشی‌های آیفون خود را به‌طور همزمان به‌روزرسانی می‌کند.

منبع: Phonearena

دیدگاه‌ها (0)

*
*