اَپست

پیش نمایش ۱.۱ اندروید ۱۲ در دسترس قرار گرفت

پیش نمایش ۱.۱ اندروید ۱۲ در دسترس قرار گرفت

گوگل ماه گذشته میلادی اولین پیش‌نمایش رسمی اندروید ۱۲ را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد. حال طبق برنامه دومین پیش‌نمایش این نسخه مورد انتظار اندروید نیز در اختیار توسعه‌دهندگان قرار گرفته است.

 

به گزارش اَپست به نقل از تکفارس،با این که نسخه بیلد اندروید ۱۲ اکنون به عدد ۱.۱ تغییر یافته است اما نباید انتظار عرضه ویژگی‌های جدید را داشت. در واقع این بیلد بیش از هر چیزی روی رفع باگ‌ها و مشکلات موجود در بیلد قبلی تمرکز کرده است. افزون بر این مورد، این بیلد حاوی وصله امنیتی ماه مارس نیز می‌شود.

از جمله باگ‌های رفع‌شده در این نسخه می‌توان به موارد پیش‌رو اشاره کرد: پیش از این کاربران حتی هنگامی که سیگنال وای فای قوی بود، ناگهان ارتباطشان را از دست می‌دادند. تهیه تصویر یا به عبارتی اسکرین شات از صفحه قفل منجر به ایجاد یک خطا می‌شد. قفل‌های مختلف انرژی زیادی مصرف می‌کردند. حسگر اثر انگشت حین به خواب رفتن گوشی هوشمند دیگر کار نمی‌کرد. اپلیکیشن تنظیمات گاهی اوقات کرش می‌کرد.

رابط کاربری سیستم ناگهان متوقف می‌شد. ویژگی هشدارهای ایمنی و اضطراری عملکرد درستی نداشت. گاهی اوقات دستگاه بدون دلیل خاصی مداوم خاموش و سپس روشن و در نهایت گوشی پس از باز شدن توسط پین، راه‌اندازی مجدد می‌شد.

همان‌طور که ذکر شد گوگل اخیراً پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان اندروید ۱۲ را برای بریخی کاربران در دسترس قرار داده است. گوگل به گفته خودش قصد دارد که این نسخه از سیستم عامل محبوب موبایلی را بیشتر از همیشه قابل درک، کارآمد و ایمن کند. در واقع بسیاری از تغییرات این نسخه در حال حاضر برای توسعه‌دهندگان ملموس است اما زمانی که نسخه رسمی آن در دسترس قرار بگیرد، کاربران عادی هم از تجربه متفاوت آن بهره‌مند خواهند شد. نسخه کاربران اندروید ۱۲ سرانجام در ادامه سال جاری عرضه خواهد شد.

همانند اکثر پیش‌نمایش‌های مخصوص توسعه‌دهندگان، در این نسخه اولیه از اندروید ۱۲ نیز ما شاهد دگرگونی‌های بصری به‌خصوصی نیستیم. چند هفته پیش تاکنون شایعات زیادی درباره تغییرات عمده رابط کاربری منتشر شده بود که متاسفانه فعلاً هیچ‌کدام از آن‌ها به حقیقت نپیوسته‌اند. با این حال تغییرات بسیار اندکی مشهود هستند که شما می‌توانید از این لینک آن‌ها را دنبال کنید.

این بیلد جدید به مرور برای کاربرانی که نسخه اولیه اندروید ۱۲ را نصب کرده‌اند، عرضه می‌شود و تنها حدود ۵ مگابایت حجم دارد. البته باید توجه کرد که اندروید ۱۲ هنوز به صورت عمومی عرضه نشده است و در حال حاضر پیشنهاد می‌شود که فقط توسعه‌دهندگان از آن استفاده کنند.

دیدگاه‌ها (0)

*
*