اَپست

واتساپ بک آپ های ذخیره شده در آیکلود را رمزگذاری می کند

واتساپ بک آپ های ذخیره شده در آیکلود را رمزگذاری می کند

طبق آخرین گزارش‌ها، شرکت واتس‌اپ به‌دنبال افزایش امنیت بک‌آپ‌های ذخیره‌شده در فضای کلود برنامه‌اش است؛ گفته می‌شود این به‌روزرسانی امنیتی شامل تنظیم رمزعبوری خواهد بود که باعث می‌شود بک‌آپ‌های گرفته‌شده تنها توسط کاربر قابل‌استفاده باشد. تصاویر و اسکرین‌شات‌های کاربرد این ویژگی جدید روی دستگاه‌های آی‌اواس و اندرویدی، امروز از سوی WABetaInfo منتشر شد.

به گزارش آَپست به نقل از تکفارس،طبق گفتهٔ این اسکرین‌شات، «برای جلوگیری از دسترسی کاربران غیرمجاز به بک‌آپ درایو آیکلودتان، قادرید رمزعبوری برگزینید که برای افزایش امنیت بک‌آپ‌های آینده‌تان استفاده خواهد شد. این رمزعبور هنگامی دوباره از شما خواسته می‌شود که قصد بازیابی داده‌های خود از طریق بک‌آپ را داشته باشید.» پس از این رویه، برنامه از کاربر می‌خواهد تا با تأیید شمارهٔ تلفن همراهش، رمزعبوری با حداقل هشت کاراکتر تعیین کند. در آخر نیز واتس‌اپ به کاربر هشدار می‌دهد که اگر رمزعبور انتخابی‌اش را فراموش کند، در قبال این موضوع مسئولیتی نخواهد پذیرفت.

اگرچه چت‌های واتس‌اپ به‌صورت end-to-end رمزگزاری می‌شوند (یعنی تنها فرستنده و دریافت‌کننده قادر به دیدن پیام‌های آن هستند)، این شرکت می‌خواهد خلاء امنیتی ایجادشده از سوی گوگل درایو و آیکلود را با افزودن رمز عبور اضافی، جبران کند.

طبق آخرین گزارشات، شهرت جهانی برنامهٔ واتس‌اپ پس از انتشار اخبار تغییر قوانین امنیتی این برنامه در خطر است؛ از این رو آن‌ها سعی دارند با افزودن این ویژگی‌های جدید، به‌گونه‌ای آبروی ازدست‌رفته‌شان را برگردانند.

دیدگاه‌ها (0)

*
*