اَپست

محبوب ترین گوشی دنیا در سه ماهه نخست ۲۰۲۱ مشخص شد

محبوب ترین گوشی دنیا در سه ماهه نخست ۲۰۲۱ مشخص شد

موسه IDC در جدیدترین گزارش خود لیست محبوب‌ترین گوشی‌های هوشمند دنیا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ را منتشر کرده است. به نظر می‌رسد با وجود اینکه گوشی‌های اندرویدی شامل مدل‌های متنوعی می‌شوند، اما گوشی‌های آیفون بیشتر از آن‌ها مورداقبال مشتریان هستند

به گزارش اپست به نقل از تکفارس،طبق این گزارش، در سه ماهه نخست ۲۰۲۱ گوشی آیفون ۱۲ پرفروش‌ترین گوشی دنیا بوده است. همچنین در لیست ۵ گوشی پرفروش دنیا در این سه ماهه، چهار مدل گوشی آیفون قرار گرفته‌اند در حالیکه فقط یک گوشی اندرویدی (گلکسی A12) توانسته در این لیست جای بگیرد.

از آنجائیکه سری آیفون ۱۳ اپل در سه ماهه سوم امسال عرضه شده است، بنابراین وزن فروش آن‌ها هنوز به ‌اندازه‌ای نیست که قابل‌مقایسه با سایر گوشی‌ها باشد.

با این‌حال، نگاهی به آمار نشان می‌دهد که سری آیفون ۱۳ به‌زودی تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین سری‌های بازار خواهد شد. بنابراین باید منتظر آمار فروس هر یک از مدل‌های این سری در ماه‌های آینده باشیم تا بتوانیم قضاوت درستی درباره آن داشته باشیم.

https://dl.appest.ir/blog/2021/11/THE-MOST-POPULAR-SMARTPHONES-IN-THE-FIRST-THREE-QUARTERS-OF-2021-1.jpg.webp

فروش گوشی‌های شیائومی در سه ماهه سوم کاهش یافته است؛ اپل بار دیگر در رتبه دوم

شیائومی در سه ماه سوم امسال به‌شدت با کمبود تراشه مواجه شد و همین موضوع باعث گردید تا این شرکت جایگاه دوم خود را به‌عنوان بزرگترین سازنده گوشی هوشمند دنیا از دست بدهد و بار دیگر پشت‌سر اپل قرار بگیرد.

شیائومی در سه ماهه سوم امسال تعداد ۴۳.۹ میلیون دستگاه گوشی هوشمند فروخته است که ۶ درصد کمتر از مدت مشابه سال گذشته است. البته شیائومی فقط در کار ساخت گوشی هوشمند نیست و در سایر حوزه‌ها نیز به‌شدت فعال است، بطوریکه این شرکت اعلام کرده اولین خودروی برقی خود را در سال ۲۰۲۴ معرفی خواهد کرد.

شیائومی در سه ماهه دوم امسال توانست با پشت‌سر گذاشتن اپل در جایگاه دوم قرار بگیرد. به‌گفته موسسه Counterpoint، دلیل موفقیت شیائومی در این مدت، عرضه گوشی‌های متنوعی بوده است که توانسته‌اند طیف وسیعی از مشتریان را جذب خود کنند. این شرکت در سه ماهه سوم امسال بیش از ۵۰ مدل مختلف گوشی هوشمند روانه بازار کرده بود، در حالیکه اپل فقط ۱۴ مدل آیفون فروخته بود. البته باید توجه داشت که اپل در سه ماهه سوم امسال به احتمال زیاد سود سرشاری از راه فروش سری آیفون ۱۳ خود کسب خواهد کرد و شیائومی ممکن است به این‌زودی‌ها نتواند جایگاه دوم را از چنگ اپل در آورد.

منبع: Gizchina

دیدگاه‌ها (0)

*
*