اَپست

سلامتی صفحه تلفن هوشمند خود را با این اپلیکیشن‌ها آزمایش کنید

سلامتی صفحه تلفن هوشمند خود را با این اپلیکیشن‌ها آزمایش کنید

آیا احساس می‌کنید صفحه نمایش تلفن هوشمند شما مثل روز اول کار نمی‌کند؟ در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که ایرادهای سخت‌افزاری وجود دارد اما باید درباره آن اطمینان حاصل کنید.

به گزارش اَپست به نقل از ایرنا،این روزها همه تلفن‌های هوشمند بازار با صفحه‌های نمایش تمام لمسی به بازار عرضه شده‌اند. بنابراین این صفحات لمسی نه‌تنها مهم‌ترین نقطه تلفن‌های هوشمند امروزی هستند بلکه اصلی‌ترین راه ارتباط با سیستم عامل گوشی‌ها هم لقب می‌گیرند. پس مراقبت از صفحه نمایش کار مهمی به نظر می‌رسد. با این حال ضربات محکم ، احتمال نفوذ مایعات و برخورد با اجسام سخت احتمال خرابی صفحه نمایش تلفن هوشمند را افزایش می‌دهد. ضمن مراقبت از صفحه نمایش تلفن هوشمند خود باید بدانید که راه‌های جالبی برای آزمایش صفحه هم وجود دارد.

اگر احساس کردید صفحه نمایش تلفن هوشمند شما دچار آسیب شده و مانند روز نخست کار نمی‌کند باید از اپلیکیشن‌های مرتبط یاری بگیرید. اپلیکیشن‌هایی با کمک نرم افزار جالبی که دارند به شما کمک می‌کنند تا سخت افزار تلفن هوشمند خود را بررسی کنید. در ادامه می‌توانید با اپلیکیشن‌هایی آشنا شوید که سلامتی صفحه تلفن هوشمندتان را نشان می‌دهد.

اپلیکیشن Touch Screen Test

همه آن‌چه برای بررسی سلامتی صفحه نمایش تلفن هوشمند خود نیاز دارید در اپلیکیشن Touch Screen Test فراهم شده است. این نرم افزار با یک قابلیت بسیار ساده، سلامتی صفحه نمایش گوشی شما را بررسی می‌کند. تنها کافی است با لمس صفحه نمایش خطوط متعددی روی گوشی رسم کنید. هر کجای صفحه که اپلیکیشن از خط‌خطی‌کردن آن بپرهیزد احتمالا مشکلات سخت افزاری دارد که باید راه حل قانع کننده‌ای برای آن پیدا کنید.

فراموش نکنید که با فشار دکمه‌های افزایش و کاهش صدا می‌توانید در میان قابلیت‌های متنوع اپلیکیشن Touch Screen Test حرکت کنید. این برنامه با حجم حدود ۱ مگابایت برای سیستم عامل اندروید دردسترس است.

اپلیکیشن Screen Test Pro

این نرم افزار شاید کامل‌ترین اپلیکیشنی باشد که می‌توانید با کمک آن سلامتی صفحه تلفن هوشمند خود را آزمایش کنید. از بررسی وضعیت لمس صفحه نمایش تا شرایط روشنایی پیکسل‌ها؛ همه چیز در اپلیکیشن Screen Test Pro فراهم شده تا کاربران بهترین راه حل‌ها را به دست آورده و نگران صفحه نمایش تلفن هوشمند خود نباشند. شاید جالب باشد بدانید که با کمک این اپلیکیشن می‌توانید سطح فشار به صفحه نمایش را هم تست کنید که البته تلفن هوشمند شما باید قادر به پشتیبانی از این فناوری باشد. اگر صاحب یک تلفن هوشمند پیشرفته‌تر باشید با فشار به نمایشگر اعداد ۰ و ۱ به نمایش گذاشته می‌شوند که عدد بالاتر به معنای فشار به نظر می‌رسد.

اپلیکیشن Screen Test Pro شمارش پیکسل‌ها را هم ممکن کرده و به شما کمک می‌کند تا وضعیت انتقال رنگ‌ها و حتی نشت صفحه نمایش را هم بررسی کنید. بنابراین این نرم افزار یک انتخاب بی‌بدیل است که با حجم حدود ۴ مگابایت برای سیستم عامل اندروید منتشر شده و می‌توند بهترین اپلیکیشن برای بررسی وضعیت سلامت صفحه نمایش یک تلفن هوشمند باشد.

با این حال اگر یک ناحیه مشکل داشته باشد به رنگ سبز تبدیل نخواهد شد. نواحی سبز رنگ عملکرد بی‌عیب و نقصی دارند اما نقاطی که همچنان سفید باقی می‌مانند، ایراد سخت‌افزاری دارند. پس از پایان تست به یک نقشه از نواحی مرده دست پیدا کرده‌اید. اگر مشکلی در صفحه نمایش گوشی شما وجود داشته باشد، می‌توانید برای تعمیر آن اقدام کنید.

این اپلیکیشن با حجم ۲.۶ مگابایت برای سیستم عامل اندروید منتشر شده است.

 

دیدگاه‌ها (0)

*
*