اَپست

اینستاگرام به‌زودی برای احراز هویت کاربران از ویدیوی سلفی استفاده خواهد کرد

اینستاگرام به‌زودی برای احراز هویت کاربران از ویدیوی سلفی استفاده خواهد کرد

طبق اسکرین‌شات‌هایی که توسط یک مشاور شبکه اجتماعی به نام مت ناوارا در توییتر منتشر شده است، اینستاگرام ظاهراً از تعدادی از کاربران خود خواسته است تا برای احراز هویت خود، یک ویدیوی سلفی از زوایای مختلف صورت‌شان تهیه کنند.

به گزارش اپست به نقل از تکفارس،اینستاگرام سال‌هاست که با مشکل ربات‌ها دست‌وپنجه نرم می‌کند. این ربات‌ها توانایی آن را دارند که پیام‌های اسپم برای کاربران ارسال کنند یا اینکه برای آزار دیگران یا افزایش تعداد لایک‌ها و فالوورها مورد استفاده قرار بگیرند. حالا به نظر می‌رسد که اینستاکرام قصد دارد با ارائه یک قابلیت احراز هویت ویدیویی، جلوی آن‌ها را بگیرد.

به‌گفته فروم توسعه‌دهندگان XDA، اینستاگرام از سال گذشته مراحل تست این قابلیت را شروع کرده اما ظاهراً در میانه راه به مشکلات فنی بر خورده بود. اکنون کاربران اینستاگرام گزارش داده‌اند که اینستاگرام از آن‌ها خواسته است تا با یک ویدیوی سلفی هویت خودشان را تائید کنند

https://dl.appest.ir/blog/2021/11/instagram-1.jpg-2.webp

فرد دیگری به نام بتینا ماکالینتال نیز یک اسکرین‌شات از این ماجرا در توییتر خودش منتشر کرده است که از او خواسته شده تا از تمام زوایای صورتش ویدیو بگیرد تا ثابت کند یک شخص واقعی است. هنوز مشخص نیست که این قابلیت هنوز در مرحله تست است یا اینکه به‌تدریج در حال عرضه شدن است. اینستاگرام هنوز واکنشی نسبت به این موضوع نشان نداده است.

این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که فیس بوک اخیرا اعلام کرده بود قصد غیرفعال کردن یکی از قابلیت‌های تشخیص چهره پلتفرم‌های خود را دارد. با این‌حال، طبق اسکرین‌شات‌هایی که امروز منتشر شده‌اند، اینستاگرام برای قابلیت جدید خود اصلاً از فناوری تشخیص چهره استفاده نخواهد کرد و ویدیوها نیز ظاهراً بعد از ۳۰ روز پاک خواهند شد.

https://dl.appest.ir/blog/2021/11/instagram-11.jpg-2.webp

فیس بوک بارها اطمینان داده است که اطلاعات شخصی کاربران را ذخیره نمی‌کند یا آ‌ن‌ها را به شرکت‌های شخص ثالث نمی‌فروشد، اما خیلی‌ها نسبت به این شرکت بی‌اعتماد هستند و باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا این قابلیت ویدیوی سلفی درنهایت برای احراز هویت کاربران ارائه می‌شود یا نه.

نظر شما درباره قابلیت فوق چیست؟ آیا شما برای تائید هویت خودتان در اینستاگرام حاضرید ویدیوی سلفی بگیرید؟

منبع: The Verge

۰

دیدگاه‌ها (0)

*
*