اَپست

آپدیت جدید گوگل تراول مکان رویایی شما را پیدا می کند

آپدیت جدید گوگل تراول مکان رویایی شما را پیدا می کند

آپدیت جدید گوگل تراول مکان رویایی شما را پیدا می کند

به گزارش اپست به نقل از تکفارس،گوگل تراول به لطف به‌روزرسانی جدید خود به مسافران کمک می‌کند اطلاعات مختصر بیشتری درباره مکان‌ها و پیشنهادات موجود دریافت کنند.

ریچارد هولدن (Richard Holden) رئیس بخش محصولات سفر گوگل به خوبی قابلیت‌های موجود در به‌روزرسانی جدید سرویس تراول را شرح داده است:

چه در ذهنتان یک مقصد مشخص داشته باشید یا تنها دست به رویاپردازی درباره یک مکان بزنید، گوگل ابزاری دارد که می‌تواند برای الهام دادن و تحقیق درباره گزینه‌های موجود، به شما کمک کند و به این شکل می‌توانید به سهولت در زمان صحیح به مکان مورد نظر خود سفر کنید.

همان‌طور که احتمالاً متوجه شدید، این به‌روزرسانی جدید به مسافران کمک می‌کند اطلاعات مرتبطی را درباره آسان‌ترین روش‌ها برای سفرشان دریافت کنند. یکی از آن‌ها اضافه شدن قابلیت‌ جدیدی به گوگل فلایتز (Flights) است که وظیفه دنبال کردن قیمت‌ها را به عهده دارد.

پیش‌تر این ابزار قیمت‌ها را صرفاً در بازه‌های زمانی مشخص بین دو مکان رهگیری می‌کرد. به این ترتیب کاربرانی که به دنبال بازه‌های زمانی محدود برای سفر بودند، با پیشنهادات مناسبی مواجه می‌شدند. گوگل اکنون با بهبود این ویژگی، قابلیت پوشش رهگیری قیمت‌ها را از سه ماه به شش ماه افزایش داده است.

گوگل در این بازه زمانی با مقایسه قیمت پروازهای مختلف، در صورتی که متوجه قیمتی پایین‌تر از قیمت‌گذاری رایج شود، آن را از طریق ارسال یک ایمیل، به اطلاع شما می‌رساند.

ابزار اکسپلور (Explore) نیز یک ویژگی جدید به نام اکسپلور نیربای (Explore Nearby) دریافت می‌کند. با فعال کردن این ویژگی، اطلاعات مکان‌هایی که می‌توانید تنها با چند ساعت رانندگی به آن‌ها برسید، به شما نمایش داده می‌شود. انتخاب هر مکان پیشنهادی، امکان مشاهده قیمت هتل‌ها و آب و هوا را هم در آن مکان به شما می‌دهد.

همچنین گوگل در بخش نقاط دیدنی، افزون بر قیمت هتل‌ها و شرایط آب و هوا، از این پس فروشگاه‌ها، نهارخوری‌ها و همچنین ناحیه‌های مناسب گشت و گذار را هم به شما نمایش می‌دهد. فراتر از همه این موارد، با انتخاب گزینه Where to stay، می‌توانید مناسب‌ترین محل‌های اقامت را هم در همان محله پیدا کنید.

ویژگی‌های دیگری هم به این سرویس گوگل اضافه شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توانیم به آسان‌تر شدن نمایش نشانی مکان‌ها، امکان فیلتر کردن نقاط دیدنی در فاصله ۱۵ الی ۳۰ دقیقه‌ای و ذخیره کردن جزئیات مکانی مورد علاقه کاربر اشاره کنیم.

گوگل مپس، سرویس اصلی این شرکت، چند ماه پیش با الهام‌گیری از مک و ویندوز، به‌روزرسانی بزرگی را دریافت کرد. گوگل در آن زمان اعلام کرد در حال تست یک دکمه جدید است که تمام مکان‌ها و کسب و کارهایی که انتخاب کرده‌اید را به بخش پایین صفحه منتقل می‌کند. این ویژگی شباهت زیادی به «داک» موجود در مک او اس و تسک بار در ویندوز دارد که شما می‌توانید از طریق آن‌ها، میان آیتم‌ها پیمایش کنید.

همچنین یک دکمه «بستن» هم برای این قابلیت تعبیه شده است تا هر وقت که نیاز شد،‌ آیتم‌های بی‌مصرف را ببندید و در نهایت داک را هم پنهان کنید.

منبع: MS Power User

دیدگاه‌ها (0)

*
*