اَپست

آموزش تصویری مخفی کردن شماره در واتساپ

آموزش تصویری مخفی کردن شماره در واتساپ

چگونه شماره تلفن خود را در whatsapp مخفی کنید

واتساپ، امروزه به یکی از محبوب ترین پیام رسان هایی تبدیل شده است که در سطح جهان استفاده می شود. واتساپ، بر محوریت شماره تلفن افراد، برای آنها اکانت می سازد و این امر ممکن است که برای بعضی از کاربران خوشایند نباشد، زیرا هر کسی می تواند شماره شما را ببیند. در ادامه ی این مطلب، به شما خواهیم آموخت که چگونه می توانید شماره خود را در واتساپ مخفی کنید.

پیام رسان واتساپ در ایران

به گزارش اپست به نقل از بيتوته،قبل از اینکه پیام رسان واتساپ در ایران به این سطح از استفاده و کاربرد برسد، پیام رسان های دیگری مانند تلگرام، توسط مردم ایران استفاده می شدند. اما پس از گذشت سال ها، پیام رسان تلگرام در ایران فیلتر شد. در نتیجه، مردم به دنبال یک پیام رسان بودند که بتوانند به عنوان جایگزین تلگرام از آن استفاده کنند.

واتس اپ، یکی از بهترین گزینه ها برای استفاده ی مردم ایران به جای تلگرام بود. استفاده از واتس اپ پس از فیلتر شدن تلگرام، به اندازه ای بالا رفت که امروزه میلیون ها کاربر ایرانی در واتس اپ وجود دارند و به اهداف مختلف نظیر سرگرمی، سخن گفتن با دوستان، کار و… از آن استفاده می کنند.

نشان دادن شماره افراد در پیام رسان واتس آپ

واتساپ، با اینکه یک پیام رسان مناسب و کاربردی است، اما معایبی نیز دارد که برای بسیاری از افراد، به یک دغدغه تبدیل می شوند. یکی از بزرگترین معایب واتساپ، نشان دادن شماره افراد به صورت پیش فرض به افراد ناشناس است. هنگامی که فردی در واتساپ اکانت می سازد، تمام افراد، چه آشنا و چه ناشناس، می توانند شماره او را ببینند. این امر، باعث شده است که بسیاری از افراد، نخواهند از واتساپ استفاده کنند.

واتساپ، به صورت پیش فرض شماره تلفن فرد را در دسترس همه قرار می دهد. شاید برخی تصور کنند که نمی توان در مورد نشان دادن شماره به تمام افراد اقدامی را انجام داد، اما نگران نباشید. پیام رسان واتساپ، تنظیماتی را قرار داده است که می توانید با تغییر دادن آنها، دسترسی افراد دیگر را به شماره تلفن خودتان از بین ببرید.

آموزش مخفی کردن شماره در واتساپ

واتساپ، به عنوان یکی از پیام رسان های بسیار محبوب در ایران، بسیار کاربردی است و تعداد زیادی از کسب و کارها در آن در حال فعالیت هستند، اما برخی از افراد به دلیل نشان داده شدن شماره خودشان به دیگران، از آن استفاده می کنند. خوشبختانه، روشی وجود دارد که با استفاده از آن می توان شماره واتساپ را مخفی کرد.

واتساپ، دارای تنظیماتی است که می توان با استفاده از آنها، دسترسی کاربران دیگر را به اطلاعات اکانت محدود کرد. یکی از اطلاعاتی که می توانید آن را از دسترس کاربران دیگر خارج کنید، شماره تلفن است. در صورتی که می خواهید شماره واتساپ خود را مخفی کرده و از دسترس دیگران خارج کنید، مراحل زیر را با دقت و به ترتیب دنبال کنید:

• وارد پیام رسان واتساپ خود شوید.

• دقت کنید که برای مخفی کردن شماره در واتساپ اکانت خودتان، باید به اکانت خود وارد شوید.

• پس از اینکه وارد اکانت خودتان شدید، باید به بخش منوی پیام رسان بروید. برای وارد شدن به منوی واتساپ، در قسمت بالا و سمت راست، آیکون سه نقطه را انتخاب کنید.

• در صورتی که زبان واتساپ شما فارسی باشد، گزینه منو در قسمت بالای صفحه و سمت چپ خواهد بود.

• بخش منوی واتساپ، شامل گزینه های مختلفی است که هر کدام از آنها، کارهای مختلفی را انجام می دهند. آخرین گزینه، گزینه مربوط به تنظیمات واتساپ است. برای وارد شدن به تنظیمات پیام رسان واتساپ، گزینه Settings را انتخاب کنید

• پس از وارد شدن به بخش Settings، گزینه های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که هر کدام، مربوط به بخش متفاوتی از تنظیمات واتساپ هستند. گزینه Account را انتخاب کنید و وارد تنظیمات اکانت خود شوید.

https://dl.appest.ir/blog/2021/11/how-hide-numbers-whatsapp-03.jpg

برای مخفی کردن شماره در واتساپ وارد تنظیمات اکانت شوید

• در بخش تنظیمات اکانت، گزینه های مختلفی در اختیار شما قرار می گیرند که می توانید با استفاده از آنها، اکانت واتساپ خودتان را بر اساس سلیقه خودتان شخصی سازی کنید. برای مخفی کردن شماره در واتساپ ، گزینه  Privacy را انتخاب کنید.

https://dl.appest.ir/blog/2021/11/how-hide-numbers-whatsapp-04.jpg

برای مخفی کردن شماره در واتساپ در قسمت اکانت گزینه ی Privacy را انتخاب کنید

• گزینه Privacy در بخش تنظیمات اکانت، مربوط به اطلاعات شخصی و حریم خصوصی است. پس از وارد شدن به این قسمت، گزینه About را انتخاب کنید.

در مرحله ی سوم مخفی کردن شماره در واتساپ گزینه ی About را انتخاب کنید.

https://dl.appest.ir/blog/2021/11/how-hide-numbers-whatsapp-05.png

در مرحله ی سوم مخفی کردن شماره در واتساپ گزینه ی About را انتخاب کنید

• پس از انتخاب کردن گزینه About، پنجره ای برای شما باز خواهد شد که سه حالت را در اختیار شما قرار می دهد. به صورت پیش فرض، تنظیمات About بر روی حالت Everyone است. برای مخفی کردن شماره خود از تمام کاربران واتساپ، حالت Everyone را به حالت Nobody تغییر دهید.

https://dl.appest.ir/blog/2021/11/how-hide-numbers-whatsapp-06.jpg

در نهایت حالت Everyone را به حالت Nobody تغییر دهید

در نتیجه انجام مراحل بالا، شما می توانید شماره خود را از دسترس تمام کاربران موجود در واتساپ خارج کنید. در تنظیمات پیش فرض واتساپ، گزینه About همواره بر روی حالت Everyone است، یعنی اینکه هر کسی می تواند شماره شما را مشاهده کند. با تغییر حالت Everyone به Nobody، دیگر هیچکس نمی تواند به شماره شما دسترسی داشته باشد و اطلاعاتی درباره شماره شما در اکانت واتساپ نمایش داده نمی شود.

حالت سومی نیز وجود دارد که می توانید با استفاده از این حالت، تنها شماره خود را برای افرادی قابل دسترسی کنید که مخاطبان شما هستند. برای انجام این کار، مراحل زیر را انجام دهید:

• وارد اکانت واتساپ خود شوید.

• از بخش منو که در بالا و سمت راست قرار دارد، وارد گزینه Settings شوید.

• وارد تنظیمات Account شوید.

• پس از وارد شدن به تنظیمات Account، گزینه Privacy را انتخاب کنید.

• در بخش Privacy، گزینه About را انتخاب کنید.

• حالت گزینه About را به My Contacts تغییر دهید.

در نتیجه انجام مراحل بالا، تنها مخاطبان شما می توانند به شماره تلفن همراه شما دسترسی داشته باشند و افراد ناشناس نمی توانند آن را در اکانت شما مشاهده کنند.

تنظیمات دیگری در بخش Privacy وجود دارد که با استفاده از آنها، می توانید اطلاعات بیشتری را مانند عکس پروفایل و… مخفی کنید.

سخن پایانی

پیام رسان واتساپ به عنوان یکی از پر کاربردترین پیام رسان ها، استفاده گسترده ای در ایران دارد و میلیون ها کاربر ایرانی از آن استفاده می کنند. افراد باید با تنظیم کردن اکانت واتساپ خودشان، دسترسی افراد دیگر به اطلاعات خودشان را تعیین کنند.

دیدگاه‌ها (0)

*
*